phpRS

Dnešní datum: 28. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


Ubytování velkých skupinvodlitniStrmilovský šachový klubVodní rájGambitChata v České KanaděChata u KomorníkaKunžak v České KanaděRybářstvíRekreace v soukromíRybník KomorníkVyhlídkaUbytování ve Strmilově

  Informacekulatý roh
Rudolfovský Patriot

email: napiš nám

* HORNICKÉ SLAVNOSTI 4.6.2005
Vydáno dne 24. 05. 2005 (1918 přečtení)

BUĎTE POZDRAVENI KDOŽ PŘICHÁZÍTE.

Vážení příbuzní, známí i neznámí, poutníci i Vy usedlí, čilí i unavení, kamarádi a přátelé. Pojďte s námi posedět, trochu milého slova vyposlechnout, dobrou muzikou nechat se ukolébat, jarmarkem pokorzovat, nějaký ten grošík do oběhu pustit, dobrého moku popít i tělo své nasytit. Rok uběhl jako voda, ledacos se změnilo, ale den pro město slavný zůstává. Připravili jsme pro Vás odpočinkový den naplněný vším tím, co se Vám bude jistě líbit, co uspokojí Vaši duši. Poštěstí-li se Vám potkat zde osobu historicky známou, tak vězte, že její duše se pro tento slavný den převtělila do pomíjivých tělesných schránek našich herců, pomocníků, ba i do těch co se jenom lehounce otřeli o žití našeho města, aby zde spolu s námi prožili znovu okamžiky své dávno zašlé slávy. Buďte tedy vítáni, pohoštění je připraveno a struny naladěny. Město Rudolfovo Vás vítá, bavte se, užívejte co program nabízí, tedy vítejte.

ZDAŘ BŮH

Letos se uskuteční již šestý ročník historicky laděných Hornických slavností ve městě Rudolfově. Slavnost si již vydobyla značný věhlas nejen mezi Rudolfovskými, ale i mezi přespolními z blízka i daleka. Pro malé i velké je připraven celodenní kulturní program, který je již tradičně spjat s ústřední postavou celého dění a patronem města, císařem Rudolfem II. Opět se vrátíme do doby, kdy se ve městě těžilo stříbro, vařilo dobré pivo a nekalosti trestal kat. Základem programu bude jako obvykle historický výjev v podání ochotníků, kde nás vypravěč a kronikář v jedné osobě seznámí s historickými osobami, které prošly 420 lety historie města, průvod městem v historických kostýmech a chybět nebudou ani rozmanitá hudební a divadelní představení na pozadí řemeslného jarmarku. Vše vyvrcholí večerním country koncertem Standy Schwarze Drobka. Neodmyslitelnou součástí je i program pro děti, tvořený nejen pohádkami, ale také soutěžemi v prostoru zahrady pod školní jídelnou. Malí adepti zde mohou získat výuční hornický list. Otevřeno bude také v místním muzeu a chybět nebude ani prohlídka perštátské palírny. Pro návštěvníky je připraveno i překvapení. Srdečně Vás za pořadatele všechny zveme.

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Informacekulatý roh
Vítejte na stránkách časopisu Patriot v nové úpravě.

  Anketakulatý roh
Internetovou verzi časopisu Rudolfovský Patriot čtete převážně z kraje

-Jihočeský kraj
1913 (1913 hl.)
-Středočeský kraj
1555 (1555 hl.)
-Západočeský kraj
1517 (1517 hl.)
-Zlínský kraj
1513 (1513 hl.)
-Jihomoravský kraj
1489 (1489 hl.)
-Vysočina kraj
1482 (1482 hl.)
-jiný kraj
1332 (1332 hl.)

Celkem hlasovalo: 10801


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.