phpRS

Dnešní datum: 28. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


Ubytování velkých skupinvodlitniStrmilovský šachový klubVodní rájGambitChata v České KanaděChata u KomorníkaKunžak v České KanaděRybářstvíRekreace v soukromíRybník KomorníkVyhlídkaUbytování ve Strmilově

  Informacekulatý roh
Rudolfovský Patriot

email: napiš nám

* Co je a co nabízí Rudolfovský Patriot
Vydáno dne 05. 03. 2005 (2845 přečtení)

Pokud čtete právě tyto stránky, vězte, že jste se ocitli v elektronické verzi časopisu Rudolfovský Patriot. Původní časopis vznikl v roce 2000. Byl úzce vázán k mikroregionu Rudolfovska, což je malé městečko v těsném sousedství Českých Budějovic. S časopisem, který vycházel jako občasník – dvouměsíčník, se čtenáři z okolí Rudolfova mohli setkávat po dva roky, během kterých vyšlo 15 čísel. Časopis mohl vycházet pouze za přispění řady nadšenců a mecenášů. Aby vůbec časopis mohl vycházet vzniklo občanské sdružení Rudolfovský spolek Patriot, které mimo vydávání samotného časopisu pořádalo vlastivědné vycházky pro školní mládež, zorganizovalo vědeckou historickou konferenci Soužití dvou národů v Srdci Evropy, aktivně se podílelo na realizaci populárních hornických slavností a vůbec působilo osvětově v rámci rudolfovské občanské společnosti.V roce 2003 však došlo u řady členů spolku a též autorů mnoha článků k určitým životním změnám a spolek a časopis zvlášť začal trpět, přestal vycházet, utichla činnost spolku až v letošním roce byla činnost spolku oficiálně pozastavena. Ne však časopis. Protože někteří dřívější přispěvatelé, ale i čtenáři, měli zájem pokračovat v práci na odhalování zejména historických, uměleckých a vlastivědných skutečností z prostředí, ve kterém žijí a které jim přirostlo k srdci, chopili se nabízené šance, kterou přináší internet a aktivity spojené s časopisem přenesli do virtuálního světa.

Mnozí si jistě postesknou, že tištěná forma byla lepší, mohl se k ní dostat každý, ale na druhou stranu internet nabízí ohromnou spoustu možností. Články, zajímavosti, aktuality, objevy se dostanou ke čtenáři rychleji, osloví větší počet zájemců a to dokonce i v zahraničí, navíc na přípravě časopisu můžou pracovat autoři z jakéhokoliv místa, kde je dostupný internet. Časopis již nebude omezen místem vydání, plánuje se jeho širší oborový záběr, velmi vítané jsou cestopisy, odborné aktuality, zprávy z expedic a podobně. Prozatím odpadá i významná organizační položka - finance. Samozřejmě i časopis na internetu něco stojí, ale nepoměrně menší částku než jediné číslo tištěného časopisu. A i to doufáme, že se podaří spolu se sponzory a ostatními dárci brzy uspokojivě vyřešit.

Cílem tohoto internetového časopisu je znovu nalézt své čtenáře, nalézt kvalitní přispěvatele a zpravodaje, obohatit povědomí o místě, kde žijeme a zdaleka ne jen rudolfovského návrší a českomoravské kotliny, vytvořit aktivní skupinu lidí s podobným zájmem a možná do budoucna oživit činnost občanského sdružení. Za redakci bych chtěl popřát čtenářům a návštěvníkům časopisu příjemné a poučné počtení a budoucím autorům, kterými se můžete bez problémů stát i vy mnoho povedených a přínosných článků, esejí a prací.

Budeme velmi potěšeni každou vaší reakcí, ať kladnou nebo negativní, jen tak získáme zpětnou vazbu, která je velmi důležitá ve zdokonalování naší práce, která je určena právě vám. O další informace a také náměty pište na st.mestan@volny.cz

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Informacekulatý roh
Vítejte na stránkách časopisu Patriot v nové úpravě.

  Anketakulatý roh
Internetovou verzi časopisu Rudolfovský Patriot čtete převážně z kraje

-Jihočeský kraj
1913 (1913 hl.)
-Středočeský kraj
1555 (1555 hl.)
-Západočeský kraj
1517 (1517 hl.)
-Zlínský kraj
1513 (1513 hl.)
-Jihomoravský kraj
1489 (1489 hl.)
-Vysočina kraj
1482 (1482 hl.)
-jiný kraj
1332 (1332 hl.)

Celkem hlasovalo: 10801


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.