phpRS

Dnešní datum: 28. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Download
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


Ubytování velkých skupinvodlitniStrmilovský šachový klubVodní rájGambitChata v České KanaděChata u KomorníkaKunžak v České KanaděRybářstvíRekreace v soukromíRybník KomorníkVyhlídkaUbytování ve Strmilově

  Informacekulatý roh
Rudolfovský Patriot

email: napiš nám

Počet zobrazených článků: 7 (z celkem 7 nalezených)

Z historie žebětínské školy
(Stanislav Měšťan, Aktuálně, 20.09.2006)
I když o konkrétním datu založení školy v Žebětíně nemáme přímé zprávy, uvádí se, že škola tu byla zřejmě už před 30ti letou válkou, tj. na začátku 17. století. V celé Evropě jsou počátky škol úzce spjaty s působením církve. Nejstarší školy byly zakládány u klášterů nebo u farních kostelů, o čemž svědčí i poloha jedné z budov žebětínské školy – je postavena na místě školy původní. Farář zpravidla určoval i správce školy, učitele, který vyučoval katechismus, čtení, psaní a základy počtů a často se podílel i na službách v kostele, např. hrál na varhany. Mezi jeho příjmy tedy patřila i jistá částka z peněz vybraných při mších, někdy dostával od rodičů bohatších žáků školné. Vliv církve na školy se udržel až do vydání zákona v 60. letech 19. století, který organizaci školství předal do rukou státu a církvi ponechal jen výuku náboženství.

Vlajková loď národního programu obnovy památek volá o pomoc - zámek Uherčice
(Stanislav Měšťan, Aktuálně, 20.04.2006)
V posledním „papírovém“ čísle časopisu Rudolfovský Patriot se mohli čtenáři dozvědět řadu zajímavých skutečností o zámku Uherčice situovaném v nejzápadnější výspě jižní Moravy. Původně se jednalo o tvrz, která byla postupně honosně přestavěna v barokní reprezentativní šlechtické sídlo, jehož součástí byl jedinečný park doplněný řadou vzdušných altánů a skulptur. Až do období 2. světové války patřily Uherčice významnému, původně italskému, knížecímu rodu Collaltů.

Slavnostní otevření zříceniny hradu Vítkův Kámen
(Stanislav Měšťan, Aktuálně, 18.07.2005)
Sobota 9. července byla dlouho očekávaným dnem pro mnoho lidí, kterým není lhostejný osud našich památek, turistů, kteří poznávají nejkrásnější zákoutí naší vlasti a pro mnoho lidí, kterým něco říká Vítkův Kámen nebo také Vítkův Hrádek Toho dne byla slavnostně veřejnosti představena zdařilá záchrana hradu. Stalo se tak zejména zásluhou velmi aktivního Občanského sdružení Vítkův Hrádek.

HORNICKÉ SLAVNOSTI 4.6.2005
(Jarka Čurdová, Aktuálně, 24.05.2005)
BUĎTE POZDRAVENI KDOŽ PŘICHÁZÍTE.

Vážení příbuzní, známí i neznámí, poutníci i Vy usedlí, čilí i unavení, kamarádi a přátelé. Pojďte s námi posedět, trochu milého slova vyposlechnout, dobrou muzikou nechat se ukolébat, jarmarkem pokorzovat, nějaký ten grošík do oběhu pustit, dobrého moku popít i tělo své nasytit. Rok uběhl jako voda, ledacos se změnilo, ale den pro město slavný zůstává. Připravili jsme pro Vás odpočinkový den naplněný vším tím, co se Vám bude jistě líbit, co uspokojí Vaši duši. Poštěstí-li se Vám potkat zde osobu historicky známou, tak vězte, že její duše se pro tento slavný den převtělila do pomíjivých tělesných schránek našich herců, pomocníků, ba i do těch co se jenom lehounce otřeli o žití našeho města, aby zde spolu s námi prožili znovu okamžiky své dávno zašlé slávy. Buďte tedy vítáni, pohoštění je připraveno a struny naladěny. Město Rudolfovo Vás vítá, bavte se, užívejte co program nabízí, tedy vítejte.

ZDAŘ BŮH


Informace pro redaktory.
(Vladimír Čížek, Aktuálně, 07.03.2005)
Jak se přihlásit do redakčního sytému.

Podrobnější informace o novém systému.
(Vladimír Čížek, Aktuálně, 07.03.2005)
Systém je vytvořený v PHP jazyce s využitím databázového serveru MySQL.

Co je a co nabízí Rudolfovský Patriot
(Stanislav Měšťan, Aktuálně, 05.03.2005)
Pokud čtete právě tyto stránky, vězte, že jste se ocitli v elektronické verzi časopisu Rudolfovský Patriot. Původní časopis vznikl v roce 2000. Byl úzce vázán k mikroregionu Rudolfovska, což je malé městečko v těsném sousedství Českých Budějovic. S časopisem, který vycházel jako občasník – dvouměsíčník, se čtenáři z okolí Rudolfova mohli setkávat po dva roky, během kterých vyšlo 15 čísel. Časopis mohl vycházet pouze za přispění řady nadšenců a mecenášů. Aby vůbec časopis mohl vycházet vzniklo občanské sdružení Rudolfovský spolek Patriot, které mimo vydávání samotného časopisu pořádalo vlastivědné vycházky pro školní mládež, zorganizovalo vědeckou historickou konferenci Soužití dvou národů v Srdci Evropy, aktivně se podílelo na realizaci populárních hornických slavností a vůbec působilo osvětově v rámci rudolfovské občanské společnosti.


  Informacekulatý roh
Vítejte na stránkách časopisu Patriot v nové úpravě.

  Anketakulatý roh
Internetovou verzi časopisu Rudolfovský Patriot čtete převážně z kraje

-Jihočeský kraj
1913 (1913 hl.)
-Středočeský kraj
1555 (1555 hl.)
-Západočeský kraj
1517 (1517 hl.)
-Zlínský kraj
1513 (1513 hl.)
-Jihomoravský kraj
1489 (1489 hl.)
-Vysočina kraj
1482 (1482 hl.)
-jiný kraj
1332 (1332 hl.)

Celkem hlasovalo: 10801


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.